Tarımyurdu.com – Hakkımızda

Tarım Yurdu vizyonu itibarıyla küresel tarım, gıda endüstrisi ve hayvancılık ile ilgili doğru, güvenilir ve güncel bilgilere ev sahipliği yapan bir mecra haline gelmeyi planlıyor. Günümüzde ülkemizde ne yazık ki tarım ve hayvancılık konusunda dijital bir kütüphane niteliği taşıyan, aynı zamanda güncel haberleri takipçileri ile paylaşan bir platform bulmak epey güç. Bizler de piyasadaki bu boşluğu doldurmak amacıyla bir araya geldik. Nitelikli ekibimizde çok sayıda tarımsal işletme uzmanı, hayvancılık ve mahsul üreticisi yer alırken; birikimlerimizi en şeffaf şekilde sizlere aktarmak için buluştuk.

Ülkemizde ve dünyada tarım – hayvancılık konusundaki gelişmeleri oldukça yakından takip eden editoryal ekibimiz, haber ve bilgileri sizlere yalnızca hızlı bir şekilde aktarmakla kalmıyor; aynı zamanda çok sayıda hassasiyeti göz önünde bulundurarak nitelik konusunda kesinlikle taviz vermemeye dikkat ediyor. Başlıca editoryal kurallarımız şu şekilde sıralanıyor:

  • Güncel haber ve gelişmeler ile ilgili yalnızca ajanslardan bilgi almıyor; aynı zamanda güvenilir bilgiye birinci ağızdan ulaşmak amacıyla doğrudan haberin kaynağı ile iletişim sağlıyoruz. Bir içeriğin hızlı ve özenli bir şekilde okura sunulması kadar; ayrıca teyit edilmiş olması da bizler için büyük önem taşıyor.
  • Tarımda sürdürülebilirlik ve organik beslenme gibi çevreci çözümleri destekliyoruz. Çiftlik sahipleri ya da doğrudan çiftçilerle yakın bir şekilde temas kurarak, her iki tarafın görüşlerini de objektif bir şekilde süzgeçten geçirip yayımlıyoruz. Sürdürülebilir tarım politikalarının gelişmesi adına teşviklerimizi kesinlikle eksik etmiyor, bu konuda toplumu bilinçlendirmeyi bir görev olarak kabul ediyoruz.
  • Yalnızca üreticilere değil, tüketicilere de hitap etmeyi amaçlıyoruz. Bir domatesin asla yalnızca bir domates olmadığını anlıyor; gerek ülkemizde, gerek yakın coğrafyamızda, gerekse dünyadaki tarımsal faaliyetleri mercek altına alıyoruz. Bu sayede karşılaştırılabilir, şeffaf ve doğru çözümlere daha kolay bir şekilde ulaşıyor ve sizlerle paylaşıyoruz.

Tarım Yurdu ailesi olarak tarım, hayvancılık ve gıda endüstrisi üzerine merak edilen ne varsa en hızlı şekilde sizlere aktarıyoruz. Hızla büyüyen portalımızda güvenilir ve doğru bilgiye anında ulaşabileceğiniz gibi; aynı zamanda merak ettiğiniz konuları da bizlere danışarak çabucak yanıt alabilirsiniz!